CZJUG do Hradce Králové přinášíme i v novém akademickém roce! První setkání hradeckého CZJUG v tomto akademickém roce se uskuteční ve středu 19.10.2016 od 17:30 hod. v posluchárně J3 na Fakultě informatiky a managementu, Univerzita Hradec Králové. Přednáškou na téma Reaktivní programování s Java EE a Payara Micro nás provede Ondrej Mihályi, který působí jako lektor a nezávislý konzultant vývoje Java EE aplikací.

Reaktivní programování s Java EE

Java EE je moderný framework, ktorý poskytuje veľkú podporu pre vytváranie reaktívnych aplikácií. V najnovšej verzii prináša v spojení s Java 8 ešte viac asynchrónneho API pre uľahčenie ich vývoja. Niektoré implementácie Java EE, vrátane Payara Micro, idú ešte ďalej a poskytujú rozšírenia pre ešte ľahšie písanie a nasadenie vysoko škálovateľných aplikácií.
V prednáške priblížim ako šikovne využiť všetkých týchto možností pri tvorbe reaktívneho kódu a na čo si dať pozor pri vnášaní reaktívnych prvkov do existujúcich aplikácií. Na záver urobím demo využitia možností Payara Micro runtime pri nasadení reaktívnej aplikácie zloženej z niekoľkých microservice komponent.

Payara server

Payara Server je opensource projekt, ktorý vznikol na báze Java EE serveru GlassFish. Okrem početných opráv chýb v GlassFIsh obsahuje ďalšie vylepšenia pri zachovaní spätnej kompatibility. Payara Micro je flexibilný aplikačný runtime, ktorý je súčasťou toho istého projektu a umožňuje spúšťať Java EE aplikácie z príkazového riadku bez inštalácie serveru.

Ondrej Mihályi

Po ukončení štúdia na matfyze v Prahe ho zaujal zvrat vo vývine platformy Java EE, ktorá sa po dlhom čase začala uberať sľubným smerom. Postupne sa od vývoja Java EE aplikácií pre viaceré finančné inštitúcie dostal k práci na voľnej nohe a pôsobí ako lektor a konzultant. Dlhodobo sa venuje dianiu v Java EE komunite a snaží sa aktívne podieľať na popularizácii a rozvoji tejto platformy, mimo iného aj príspevkami na blogu Payara (blog.payara.fish) či osobnom blogu (itblog.inginea.eu).


 CZJUG HRADEC KRÁLOVÉ

Účelem hradeckého CZJUGu je posílit a podpořit aktivity jednotlivců i organizací, které mají chuť pořádat v Hradci přednášky, workshopy a jiné aktivity týkající se vývoje software (nejen) v Javě a souvisejících IT technologiích.

Hlavním partnerem hradeckého CZJUGu je MoroSystems a Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové.

Vstup na všechny akce hradeckého CZJUGu je zdarma a není třeba se nikde předem registrovat. Přednášky budou probíhat na půdě FIM UHK, termíny a detaily každé události budou zveřejňovány prostřednictvím blogu MoroSystems VsadNaJavu.cz a standardních kanálů CZJUGu (facebook, linkedIn) a fakulty.


PARTNEŘI CZJUG – HRADEC KRÁLOVÉ

FAKULTA INFORMATIKY A MANAGEMENTU, UNIVERZITA HRADEC KRÁLOVÉ

Fakulta informatiky a managementu je moderní školou rozvíjející perspektivní obory a úzce spolupracující s praxí.

Na fakultě studuje více než 2.000 studentů ve třech programech. Úspěšně je rozvinutá mezinárodní spolupráce.

Nedílnou součástí činností fakulty je výzkum a spolupráce s aplikovanou sférou, která se uskutečňuje především v rámci královéhradeckého sdružení firem činných v oblasti informačních technologií, tzv. Hradecký IT klastr.

MOROSYSTEMS

MoroSystems je česká softwarová firma založená v roce 2006. Našim zákazníkům poskytujeme komplexní služby a řešení v oblasti vývoje webových aplikací, informačních systémů a portálových řešení založených nad platformou Java / J2EE.  MoroSystems je lokálním partnerem společnosti Atlassian.

V MoroSystems spojujeme nejschopnější a nejtalentovanější jednotlivce v oblasti informačních technologií do týmů. Pracujeme na rozvoji jejich znalostí a potenciálu, což nám umožňuje navrhovat a realizovat inovativní řešení tam, kde jiní selhávají. Věříme, že v prostředí podporujícím spolupráci a otevřenou diskuzi dokážeme rozvinout náš potenciál k dokonalosti.

Zabýváme se prací na softwarových projektech našich zákazníků, ale i vývojem vlastního software. Specializujeme se na platformu Java EE a zaměstnáváme špičkové Java developery. Mezi naše zákazníky patří eBay, Wincor Nixdorf, O2 a další.