Je to zhruba 12 let, co jsme začali podnikat a programovat v Javě. Peťa Matulík v té době přečetl knihu J2EE Development without EJB od „nějakého“ Roda Johnsona a Juergena Hoellera, což nás natolik inspirovalo, že jsme se vyhnuli EJBčkám a začali se věnovat Spring Frameworku. Byli jsme průkopníci této technologie u nás a podařilo se nám ji prosadit u řady zákazníků. Už se dávno ukázalo, že vsadit na Spring Framework byla dobrá volba.
O Hessianu – binárním komunikačním protokolu, který společně s jeho kolegou Burlapem používáme v našich projektech, toho bylo již napsáno hodně. V tomto krátkém článku bych se rád zaměřil na problémy, s kterými jsem se při jeho používání setkal.
Pokračovat ve čtení →
Tento článek bude popisovat ajaxovou alternativu ke klasickému přihlašování odesláním požadavku na adresu „/j_spring_security_check“ pomocí Spring Security. Použiji k tomu ve Springu velmi oblíbenou knihovnu DWR a javascriptový framework jQuery. Integraci Springu, DWR a jQuery zde nebudu popisovat, protože o tom je již na našem blogu pěkný článek a budu tedy z něho přímo vycházet.
SpringSource je v současnosti jedním z největších dodavatelů webových technologií a dá se očekávat, že se tento fakt do budoucna nezmění. Ačkoliv se tato firma v podstatě zrodila z nápadu jednoho člověka (Rod Johnson) a jedné technologie (Spring) její působnost se doslova ze dne na den rozrostla na mnoho dalších souvisejících technologií.
Aplikační rámec (framework) Spring je současným hitem vývoje J2EE aplikací. Podle některých odborníků na javové technologie je Spring spolu s dalšími rozšířenými open-source nástroji hnacím motorem J2EE v souboji s konkurenčními prostředími, zejména .NETem. Popularita Springu den po dni roste, a tak i my dneškem otevíráme sérii článků, která se mu bude věnovat. V první části seriálu se podíváme na pojmy, které s tématem souvisejí – framework, Inversion of Control a Dependency Injection.
Poslední komentáře