Tag

sitemesh

Using Sitemesh in projects based on MVC frameworks

Sitemesh is beautiful web-page and layout decoration framework produced by OpenSymphony, which is mostly using in many projects over JEE™ platform at the present.

Sitemesh has many very useful qualities but it has one uncomfortable characteristic. It doesn’t support decorating of pages in projects with MVC architecture as we need.

Pokračovat ve čtení →

Sitemesh II. – Principy a nastavení

V tomto díle našeho seriálu se seznámíme se Sitemesh flow, tedy s principem, na jakém Sitemesh funguje. Ukážeme si, jak Sitemesh nasadit do aplikace, jeho konfiguraci a vysvětlíme si postup výběru jednotlivých dekorátorů. Nic více, nic méně.

Pokračovat ve čtení →

Sitemesh I

Snad každému tvůrci webových stránek se nejednou stalo, že potřeboval v již hotových stránkách provést nějakou, byť jen malou, úpravu rozvržení stránky (layoutu), která se nedala provést pomocí CSS, ale pouze přímou úpravou HTML kódu. Pokud se jednalo o malý soubor stránek (3 stránky), pak v tom problém určitě neměl, ale představte si, že potřeboval zmodifikovat stránek více. Každou stránku otevřít, modifikovat a opět uložit. Takovéto úpravy nemá žádný kodér rád. Pokud kóderovi takový problém nastal, pak jistě nepoužil ke generování shodných částí webových stránek aplikační rámec Sitemesh.

Pokračovat ve čtení →

MoroSystems © 2006 - 2015 Vsaď na Javu.cz je firemní blog společnosti MoroSystems

Nahoru ↑