V MoroSystems jsme se rozhodli zapojit do Květnové výzvy Do práce na kole. Naši kluci a holky z různých poboček vytvořili týmy a společně vyráží na kolech, koloběžkách nebo pěšky do svých kanceláří. Každý si našel svůj vlastní způsob, jak si jízdu užít a motivovat se k pohybu.

Jsme různorodí. Jako naše kola.

V našich týmech najdete širokou škálu kol. Někteří preferují ta, která jsou vhodná jak do města, tak na výlety do přírody. Jiní si vybrali horská kola, která jsou ideální na lesní traily a blátivé cesty. Máme i nadšence do „silniček”. Jiní raději sáhnou po osvědčené „skládačce”.

Bezpečnost je pro nás na prvním místě. Mnozí z nás investovali do vybavení jako jsou zpětná zrcátka, radary a zvonky. Někteří využívají i GPS navigace, které je dovedou vždy do cíle.

YouTube player

Motivace a rituály

Motivace je klíčová, obzvlášť když se ráno nechce vstávat. Každý má své vlastní rituály, které mu pomáhají začít den. Někteří si ráno dají studenou sprchu místo kávy, jiní poslouchají audioknihy nebo podcasty.

Jízda do práce na kole není jen o jednotlivcích ale i o týmech. Vzájemně se motivujeme a podporujeme. Domlouváme se, kdo a kdy pojede. Zároveň si dáváme týmové výzvy nějakou tu dobrotu nebo jinou cenu. Není to jen o sportu, ale i o budování týmového ducha a posilování našich vztahů.

MoroKilometry podtrhují naši firemní kulturu

Výzva Do práce na kole je skvělým příkladem naší firemní kultury. Nejsme jen banda ajťáků, kteří sedí u počítačů. Jsme aktivní, sportujeme a navzájem se podporujeme. Není to ale tak, že bychom všechen sport na konci května hodili za hlavu. Máme totiž vlastní celoroční výzvu, kterou jsme začali plnit před deseti lety a jmenuje se MoroKilometry.

Vzájemně soutěžíme v různých sportovních kategoriích jako běh, cyklistika, bruslení, plavání nebo chůze. Pomocí chytrých hodinek a dalších přístrojů zaznamenáváme nasportované kilometry, které se na konci roku promění MoroSystems v koruny. Ty pak věnujeme na dobrou věc, kterou společně vybereme ke konci sezony. V loňském roce jsme společně urazili přes 100 000 kilometrů.