Letos se bude v Brně konat už šestý ročník konference Barcamp a náš kolega MoroSystémák Pavel Šindelář si chystá přednášku o tom, jak fungují platební karty a co vše se skrývá za výběrem peněz z bankomatu. Do 21.5. můžou všichni účastníci konference hlasovat pro přihlášená témata, takže pokud vás zajímá, co vše se musí odehrát po vložení platební karty do terminálu, abyste mohli spatřit toužebně očekávaný text „Schváleno, vyjměte kartu“, hlasujte a přijďte za námi na Barcamp.

Barcamp v Brně se koná v sobotu 3. 6. 2017 od 9.00 hodin na půdě  Fakulty informačních technologií VUT Brno.

Pavel Šindelář působí v MoroSystems na pozici Solution Architect. Pavel je expert na platební transakce a obecně vše spojené s platebními kartami. Jako architekt pracoval na mnoha velkých projektech, kartám a karetním transakcím se věnuje více jak 6 let. Za tuto dobu načerpal hodně znalostí a zkušeností a to nejpodstatnější je připraven předat na Barcampu všem účastníkům.

Zaregistrujte se a hlasujte pro Pavlovu přednášku.

O čem přednáška bude?

Zajímalo Vás někdy, co všechno se musí odehrát po vložení platební karty do terminálu, abyste mohli spatřit toužebně očekávaný text „Schváleno, vyjměte kartu“? V Pavlově přednášce na Barcampu se dozvíte nejen to. Ukážeme si, k jakým účelům se dnes karty nejčastěji používají, jakými technologiemi jsou implementovány, jaká data se na nich nachází a do jakých transakcí obvykle vstupují.

Pavlova přednáška je určena jak pro developery, tak pro širokou veřejnost. Ve 20 minutách představí to nejzajímavější, co svět platebních karet nabízí.

A nezapomeňte si udělat čas i  na Afterparty.


Pavel Šindelář

PavelVe firmě MoroSystems působím více jak 6 let. Začínal jsem jako developer na projektu Electronic Payment Server (EPS) pro čerpací stanice Shell, kde jsem rychle postoupil do pozice team leadera / architekta a mou hlavní povinností se stala ep2 certifikace našeho řešení pro Švýcarský trh. Později jsem se jako development leader / architekt podílel na projektu centralizovaného autorizačního řešení pro zpracování bezhotovostních platebních transakcí pro francouzskou společnost Total. Ve Francii, Německu, Belgii, Holandsku a Lucembursku je k tomuto řešení v současnosti připojeno již téměř 10 tisíc platebních terminálů. V roli architekta jsem se podepsal i na řešení pro věrnostní program MasterCard Priceless Specials, který možná znáte a máte v něm registrovanou alespoň jednu platební kartu. Na všech těchto projektech nadále působím jako konzultant. Kromě toho se věnuji vnitro-firemnímu vzdělávání, náboru nových kolegů a nastavování firemních procesů, zejména v oblasti kontroly kvality kódu.