Jak už pravděpodobně víte z našeho blogu, konal se v našich brněnských kancelářích MeetUp s Juergenem Hoellerem. Bylo nám velkou ctí a potěšením přivítat u nás osobnost jakou je právě Juergen, spoluzakladatel Spring Frameworku. A právě blížící se release verze 5.0 bylo téma, kterému jsme se věnovali po celé dva dny jeho návštěvy.

Večer 15.3. se s ním mohli potkat i někteří z Vás. Z původně plánovaného hodinového setkání se MeetUp protáhl na tři hodiny s následnou několikahodinovou diskusí. Dostalo se na témata jako reaktivní programování, dependency-injection, Spring v korelaci s Java 9 Jigsaw. Otázek na Juergena bylo mnoho a tak poslední hosté odcházeli až kolem půlnoci. Atmosféra večera byla prostě úžasná.

Kapacita sálu byla bohužel omezena, takže se nemohli zúčastnit všichni zájemci. Máme však pro Vás hned dvě dobré zprávy. Na našem YouTube kanále je k dispozici záznam z přednášky, který můžete hned shlédnout. Tou další dobrou zprávou je, že se budeme postupně jednotlivým částem přednášky věnovat na našem blogu a přinášet komentáře a příklady využití v praxi.

Další den s Juergenem byl pro nás opět výjimečný, protože se konalo setkání s ním exkluzivně pro nás MoroSystémáky. Strávil s námi celý den a všichni jsme si jeho přítomnost skvěle užili. Ukázali jsme mu také Brno. Nejvíce se mu líbila Vila Tugendhat, protože je nadšeným příznivcem architektury a nejen té softwarové. Dokonce od něj máme věnování na naši památeční zeď. Už se těšíme, až budeme používat nové vychytávky Springu 5 v praxi a věříme, že tu Juergen nebyl naposledy.


Jaký je Juergen Hoeller?

Když jsem ho poprvé oslovoval, neměl jsem příliš nadějí, že mi odpoví. Po měsíci bez odezvy jsem to hodil za hlavu a už nedoufal. Jaké bylo moje překvapení, když za další týden dorazila zpráva i s omluvou za dlouhou prodlevu v odpovědi.

Od samého začátku by Juergen nesmírně milý, vstřícný a otevřený všem návrhům, které jsme mu já nebo Dana (organizovala celý event) předložili. Očekával jsem od takové osobnosti možná mírnou přezíravost a dostalo se mi laskavost a trpělivého přístupu.

S Juergenem jsme po veřejném meetupu strávili ještě celý další den, včetně druhého setkání s našimi programátory, oběda a odpolední prohlídky vily Tugendhat. A i po tom všem, kdy jsme předchozí den končili po půlnoci a kdy odmluvil skoro šest hodin prezentace, byl stále velmi usměvavý, trpělivý a ochotný odpovídat na cokoliv, co nás zajímalo.

Loučili jsme se se slovy: „Moc se mi u vás líbilo a užil jsem si to. A teď se jedu nudit na Voxxed Days od Vídně.“ :-)


Zůstaňte naladění na náš blog nebo nás sledujte na Facebooku. První díl seriálu o Spring Framework 5 přineseme už za dva týdny.

IMG_20170316_122940
Z leva: Jirka Malý, Juergen Hoeller, Standa Hybášek, Radek Teichmann
IMG_20170316_095456
Začínáme…
IMG_20170315_230248
Krátce po půlnoci už zůstali jen ti nejstatečnější :-). Juergen byl nesmírně ochotný odpovídat na jakékoliv otázky a vůbec nejevil známky únavy.
IMG_20170315_193943
Po přednášce jsme od mnoha lidí slyšeli, že zrovna tohle byla ta nejzajímavější část.

IMG_20170315_180853

IMG_20170315_193949
Nezdá se to, ale do přednáškové místnosti se vešlo 53 lidí.
IMG_8029
Juergen byl první, kdo se podepsal na naši zeď v nových brněnských kancelářích. „Spring 5 is here!“.