Za pár dní oslaví MoroSystems 10 let na trhu. Ve firmě jsme si to chtěli pořádně užít, proto jsme zvolili konec září jako vhodný termín naší oslavy, která byla v mnoha ohledech vyjímečná.

Pořádali jsme výpravu za hledáním MoroGrálu, symbolu radosti, štěstí a úspěchu, který nás bude provázet další desetiletkou. Výpravy jsme se neúčastnili sami, ale společně s našimi partnerkami a partnery jsme vytvořili družinu o 150 rytířích, která svedla nelítostný souboj s nástrahami osudu.

Naše výprava se odehrávala v okolí hradu MoroŠtejn, který jsme dobyli do našich rukou a oslavili na něm 10 let naší firmy. Vše dopadlo skvěle. Pojďme ale od začátku …

Máme kanceláře ve čtyřech městech a řadu kolegů na homeoffice. Dva krát ročně pořádáme MoroTýmování, kdy se všichni sjedeme na jedno místo a užijeme si den. Nejsme žádní kravaťáci. Naše týmování se nekonají v pětihvězdičkových hotelech ani na golfových hřištích. Rádi vyrazíme do přírody. Stejně tak tomu bylo při vymýšlení tématu pro naši oslavu. Nakonec zvítězilo rytířské téma a výprava za hledáním MoroGrálu.

Pro naše potřeby jsme si pronajali nejkrásnější hrad na Moravě, Svojanov, který hostil naše rytíře a poskytunul nám zázemí pro perfektní oslavu.

Jelikož se jednalo o venkovní aktivitu a chtěli jsme, aby bylo krásné počasí, zvolili jsme konec září jako poslední možné datum. Vyplatilo se. Krásné babí léto nám umožnilo si celý den perfektně užít. Někteří naši rytíři dokonce spali na hradě pod širákem jako ve středověku.

Výprava za MoroGrálem

Výprava za MoroGrálem začala dávno předtím, než jsme se všichni sjeli na MoroŠtejně. Našim rytířům jsme postupně dávali indície, které jim měly příběh přiblížit.

Po příjezdu na MoroŠtejn bylo nutné sešikovat naše rytíře do družin a vyslat je na výpravu za bájným MoroGrálem. MoroGrál zatím nikdo nikdy neviděl, ale slyšeli jsme o něm, že umožňuje lidem slavit, sdílet úspěchy a radost, a tím mezi nimi udržovat skvělou náladu.

Hledání MoroGrálu

Výprava za MoroGrálem byla v duchu našeho poslání spolupracující hra, při které družiny překonávaly praktické i vědomostní překážky, při jejich řešení musely spolupracovat a něco se naučit. Jak rozdělat oheň pomocí křesadla a hypermanganu. Jak nejlépe přenést paprsek několika zrcadly tak přesně, aby se dostal do cíle. Jak se orientovat v krajině pomocí GPS. Jak házet čerstvými vejci. A řadu dalších úloh.

Na konci výpravy byla hluboká jeskyně. Družiny v ní musely najít šém, který jsme potřebovali proto, abychom mohli znovu otevřít MoroŠtejn, který nám při hledání MoroGrálu zabrala mocná čarodějnice. Tím jsme hrad dobyli zpět, mohli najít MoroGrál a začít slavit.

MOROsys_232

MOROsys_227

MOROsys_214

MOROsys_263

MOROsys_348

_DSC7685

MOROsys_328

MOROsys_384

DSC00734

MOROsys_295

MOROsys_407

MOROsys_470

MoroGrál a společenství strážců štěstí, radosti a úspěchu

Nakonec jsme jej přeci jen našli. Ukázalo se, že MoroGrál je zvon radosti, štěstí a úspěchu. Zvon radosti nám umožní se svolat a společně oslavit naše úspěchy. Nejen pracovní. Cokoli kdokoli z nás bude chtít oslavit s ostatními, může. Je to jen na nás. Našli jsme rovnou čtyři. Do každé naší kanceláře jeden. Každý z nás pak dostal malý zvonek domů, aby mohl slavit a radovat se nejen v práci, ale i doma.

Při té příležitosti jsme naše nejvěrnější rytíře pasovali do Společenstva strážců štěstí, radosti a úspěchu. Jeho posláním je střežit, že směr, kterým se naše firma ubírá, je v souladu s našimi hodnotami a posláním.

DSC00813

MOROsys_130

MOROsys_166

MOROsys_504

MOROsys_510

MOROsys_517

MOROsys_586

Doprovodný program

Vše důležité se odehrávalo na hradě MoroŠtejně. Krásné hradní prostředí navodilo perfektní atmosféru a všichni jsme si to užívali.

_DSC7737

MOROsys_150

MOROsys_527

MOROsys_551

MOROsys_432

MOROsys_545

MOROsys_666

Večerní program

Večerní program jsme zahájili sdílením našeho příběhu. Potvrdili jsme si, že chceme pokračovat v budování firmy stejným způsobem, jako doposud. Budujeme firmu založenou na lidech a jejich schopnostech nikoli na procesech a nařízeních. Firmu, ve které se smlouvy podepisují podáním ruky a sliby plní nejen o Vánocích. Firmu, která pracuje na zajímavých projektech pro české i zahraniční zákazníky, které mají smysl. Firmu, ve které nikdo není malé kolečko ve velkém stroji. Firmu, ve které se každý může realizovat. To je směr, kterým bychom chtěli jít.

Součástí našeho příběhu byl křest Culture Book 2016, manifestu naší firemní kutury, na které jsme poslední měsíce všichni společně pracovali.

Následoval přípitek a volná zábava do pozdních ranních hodin.

_DSC7750

MOROsys_606

morosystems_0002

morosystems_0015

morosystems_0021

_DSC7907

Jdi na fotogalerii >

Chceš být součástí naší party?

Otevřené pracovní pozice