Co se skrývá za výběrem peněz z bankomatu a jak vlastně platební karty fungují? Co všechno se musí odehrát po vložení platební karty do terminálu, abyste mohli spatřit toužebně očekávaný text „Schváleno, vyjměte kartu“? To vše a mnohé další se dozvíte v přednášce od MoroSystémáka Pavla Šindeláře na konferenci Barcamp Hradec Králové!

Další ročník dnes již tradiční otevřené konference Barcamp se koná v sobotu 15.10. na univerzitě v Hradci Králové. Za MoroSystems rozšíří řady řečníků Pavel Šindelář, který působí na pozici Solution Architect. Pavel je expert na platební transakce a obecně vše spojené s platebními kartami. Jako architekt pracoval na mnoha velkých projektech, kartám a karetním transakcím se věnuje 6 let. Za tuto dobu načerpal hodně znalostí a zkušeností a to nejpodstatnější je připraven předat na Barcampu všem účastníkům.

Hlasujte pro Pavlův příspěvek na seznamu přednášek a přijďte si rozšířit obzory.

O čem přednáška bude?

Zajímalo Vás někdy, co všechno se musí odehrát po vložení platební karty do terminálu, abyste mohli spatřit toužebně očekávaný text „Schváleno, vyjměte kartu“? V Pavlově přednášce na Barcampu se dozvíte nejen to. Ukážeme si, k jakým účelům se dnes karty nejčastěji používají, jakými technologiemi jsou implementovány, jaká data se na nich nachází a do jakých transakcí obvykle vstupují.

Pavlova přednáška je určena jak pro developery, tak pro širokou veřejnost. Ve 20 minutách představí to nejzajímavější, co svět platebních karet nabízí.


Pavel Šindelář

PavelVe firmě MoroSystems působím již 6 let. Začínal jsem jako developer na projektu Electronic Payment Server (EPS) pro čerpací stanice Shell a rychle jsem se dostal do pozice team leadera/architekta, ve které byla mou hlavní povinností ep2 certifikace našeho řešení pro Švýcarský trh.

Dále jsem se jako development leader/architekt podílel na projektu centralizovaného autorizačního řešení pro zpracování bezhotovostních platebních transakcí pro francouzskou společnost Total. Ve Francii, Německu, Belgii, Holandsku a Lucembursku je nyní k tomuto řešení připojeno již téměř 10 tisíc platebních terminálů.

V roli architekta jsem se podepsal i na projektu MasterCard Priceless Specials, který možná znáte a máte v něm zaregistrovanou alespoň jednu platební kartu.

Na všech těchto projektech nadále působím jako konzultant a kromě toho se věnuji vnitro-firemnímu vzdělávání, náboru nových kolegů a nastavování firemních procesů, zejména v oblasti kontroly kvality kódu.