Jelikož máme na našich projektech bohaté zkušenosti s iBatis frameworkem verze 2, rozhodli jsme se navštívit workshop o jeho třetí verzi, který organizoval CZJUG a přednášel Jan Novotný (otec Fura, FG Forrest).

Jan Novotný je zdatný řečník a workshop měl perfektně připraven (viz jeho blog). Předvedl nám základní přístupy, které lze použít s iBatis frameworkem a připravil ucelený testovací projekt, na kterém byl workshop prováděn. Zaujaly nás novinky v nové verzi – převážně propracovaný systém automatického generování resultMap, který výrazně šetří práci a čas programátora. Dále pak pokročilé funkce lazy loadingu a zlepšení použití podmíněných výrazů, což vede k lepší přehlednosti XML souborů. Jako třešničkou na dortu jsou pak anotace, které usnadňují mapování parametrů do SQL dotazů.

Je vidět, že autoři iBatisu pracovali velmi intenzivně a výrazné přepsání kódu iBatisu pomohlo. Jediné co trochu zamrzí, je nekompatibilita mezi verzemi 2 a 3, tudíž přechod na stávajících projektech nebude bezbolestný. S tím se ale u tak výrazných změn musí počítat.

Ještě jednou děkujeme Honzovi Novotnému za perfektní workshop a budeme se těšit v budoucnu na další zajímavá technická preview.

Nakonec přidáváme několik fotek (omluvte sníženou kvalitu, ale mobil je prostě pouze mobil ;) ):

[imagebrowser id=2]