Zajímavá soutěž s ještě zajímavějšími výsledky se nedávno konala v Holandsku. Své síly v produktivitě vývoje změřila vývojová prostředí pro enterprise aplikace. Zúčastnila se například specializovaná 4GL RAD prostředí, „čistý“ .NET, Visual Studio .NET, Java s využitím klasických J2EE technologií a také Java s frameworkem Spring.

Cílem soutěžících bylo vytvořit během dvou dní administrativní aplikaci pro fiktivní cestovní kancelář, která mimo jiné nabídne i webovou službu.

No a právě Java s kombinací Spring-Hibernate-Eclipse se umístila na třetí pozici z devíti účastníků. Nezaostala příliš za vítěznými 4GL nástroji a porazila sedmé „klasické“ J2EE či osmé Visual Studio .NET.

Sami členové týmu, který se Springem soutěžil, se své zprávě tvrdí, že jejich produktivita se po té, co začali ve své praxi používat zmíněné nástroje, výrazně zvýšila. Zajímavý je také fakt, že v minulých letech se Java umisťovala ve spodních patrech výsledkové listiny.

Je také jasné, že nejde o žádné definitivní vítězství J2EE nad .NETem, ale jste-li příznivci Javy, budete už vědět kam případného příliš sebevědomého dotnetáře odkázat :).

Související odkazy